Než začnu novou cestovatelskou kapitolu, je třeba dodělat resty z loňského roku. Naším posledním větším výletem, o kterém bych chtěla něco napsat, byla návštěva ostrova Whidbey. Pro cestu tam jsme si vybrali jízdu trajektem spojujícím Mukilteo na pevnině a Clinton na ostrově. Trajekt přepravuje chodce i vozidla, takže jsme se i s naším půjčeným čtyřkolým miláčkem nalodili, cesta netrvala ani třicet minut.
První místo, které jsme na ostrově navštívili bylo městečko Langley. Zde proběhl náš jediný kontakt s místní policií. Šerif, který kolem nás projížděl se zeptal, jestli probíhá nějaké setkání fotografů… Vyšší koncentrace turistů s fotoaparáty ho nejspíš vyvedla z míry. Pak nám popřál hezký den a jel dál.
Dále jsme viděli maličký Bush Point Lighthouse, ale nemohli jsme k němu moc blízko, protože se nachází na soukromém pozemku.
Poté jsme se vypravili do Fort Casey State Park, kde se nachází pevnost Casey a krásný Admirality Head Lighthouse.
Naše cesta vedla dále na sever přes Deception Pass, Fidalgo Island a pak zpět domů po pevnině.